Elöregedő népesség a világon

Elöregedő népesség a világon

Népességszerkezet és a népesség elöregedése

oregok-transfer-factor-4life

A népesség elöregedése: globális trendek és kihívások.

Az elmúlt évszázad során a várható élettartam jelentősen javult a világon. A javulás nagy része a közegészségügy, az oktatás és az orvostudomány fejlődésének köszönhető. Az elmúlt évtizedben a védőoltások, antibiotikumok és fertőtlenítőszerek bevezetése a fertőző betegségek, mint vezető halálokok számának jelentős csökkenéséhez vezetett. Az idősek halálozási arányának az elmúlt évtizedekben tapasztalható folyamatos csökkenése nagy valószínűséggel az egészséges életmód – például a megfelelő táplálkozás és testmozgás – elterjedésének, valamint a dohányzás visszaszorításának köszönhető. Általános vélekedés, hogy ha ez a demográfiai tendencia folytatódik, akkor 2050-re a világ népességének körülbelül 20%-a lesz 60 év feletti. Így a legtöbb modern társadalomban a népesség gyorsan öregszik.

nyugdi-paros-transfer-factor

Mit kell tenni a hosszú életért?

Csupán az életkori korlátozás a táplálkozásban, a megfelelő étrendtől kezdve, többször bebizonyosodott, hogy nemcsak meghosszabbíthatja az életet, hanem lassítja az öregedés funkcionális hanyatlásának ütemét, késlelteti az életkorral összefüggő krónikus betegségek kialakulását.

Nemrég becslések szerint 2050-re több mint 30 millió 80 év feletti ember fog az Egyesült Államokban élni; az alanyok körülbelül fele demenciában szenved, és körülbelül 3 millióan Parkinson-kórban szenvednek. A szenilis kategória növekedése valószínűleg nagy hatással lesz a gazdasági termelékenységre sok országban a következő években. A globális demográfiai trend magyarázza a közvélemény és az orvosi körök növekvő érdeklődését a bioherontológiai kutatások iránt.

Mit jelent?

Például a diéta korlátozása többször is kimutatta, hogy nemcsak meghosszabbíthatja a várható élettartamot, hanem lassítja a funkcionális hanyatlás ütemét és késlelteti az életkorral összefüggő krónikus betegségek kialakulását különböző modellszervezetekben [13]. Gyűlnek az epidemiológiai adatok is. Például azok a hosszú életűek, akik az úgynevezett „kék zónákban” (az USA, Latin-Amerika, Ázsia és Európa területei, ahol szokatlanul sok évszázadot azonosítottak) élnek, nemcsak kivételes hosszú életűek, hanem szabály, hogy a fogyatékosságtól és a krónikus betegségektől mentesek maradjanak egészen előrehaladott korig.

Következtetés: az életkor előrehaladtával el kell kezdeni a helyes életmódot, ahol sokat kell mozogni és helyesen kell táplálkozni.

Alexander Vayserman 1 és Oleg Lushchak.

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php

http://transferfactor.hu/transzfer-factor-fiatalito-hatasa/

 

Vélemény, hozzászólás?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .