Mi a vírusos szemölcs?

Mi a vírusos szemölcs?

 hullam-papilloma-virus-transfer-factor.

Mi a vírusos szemölcs?

A közönséges szemölcsök bőrünkön egy humán papilloma vírus nevű (HPV) kórokozó fertőzése révén alakulnak ki. A vírus a bőr sejtjeit, a keratinocytákat fertőzi meg, a bőrt és a nyálkahártyát is megbetegíti. Többféle, legalább 70 HPV típus létezik, ezeket számozva jelölik (pl. HPV 3). A különböző vírus altípusok más-más bőrtünetet okoznak. Közülük leggyakoribb a közönséges szemölcs (verruca vulgaris). Tipikusan az ujjakon, a kézháton jelennek meg a 2-5 mm átmérőjű szurkált, tagolt felszínű, tömött tapintatú csomók, melyek nem fájdalmasak.

A vírusos szemölcs előfordulása

A HPV fertőzés nagyon gyakori. Emberről emberre terjed, de előfordul, hogy háziállatokról kerül a vírus a bőrre. Különleges esetben állatorvosok, hentesek kezén jelennek meg az állatról emberre terjedő vírusok miatt keletkező szemölcsök.

Nagyobb méretű verrucák tömegesen alakulhatnak ki olyankor, amikor az immunrendszer legyengült, például ún. immunszupresszáns gyógyszerek szedése vagy HIV-fertőzés miatt.

A közönséges szemölcs legtöbbször az ujjakon, végtagokon alakul ki.

Verruca vulgaris kialakulhat a talpon is, ilyenkor a bőr mélyebb rétegei felé nő, járáskor nagy fájdalmat okozva.

A condyloma acuminatum (magyarul hegyes függöly, kakastarély) szintén nagyon gyakori. Férfi és női nemi szerveken, a húgycső és végbélnyílás körül jelennek meg a jellegzetes 2-3 mm-es tünetek. Szexuális kontaktus útján terjed, ezért az ún. STD (sexual transmitted disease) betegségek közé sorolják. Nagyon nagy a fertőző képessége.

A vírusos szemölcs okai.Nőgyógyásznál ezeket kérdezik meg a legtöbben.Meg lehet szabadulni a szemölcstől.

Ezek a HPV-fertőzés jelei.Hogyan szabadulhatunk meg a szemölcstől?

Eddig igényelhető a HPV elleni védőoltás

virusos-szemolcs-betlex-transfer-factor

A HPV-oltások látványos következménye

A szemölcsök kialakulását humán papilloma vírusok okozzák. Biokémiailag számos típusát különítik el, melyek különböző kórképeket hoznak létre. A fertőzések lappangási ideje hosszú, általában 4 hét – 8 hónap. Az egyes HPV vírusok között vannak olyanok is, melyek a hámsejtekben rosszindulatú elfajulást (malignizációt) váltanak ki. Ennek késői következménye laphámrák lehet. Ebből a szempontból kiemelt jelentősége van a nemi szervek papillómáit okozó HPV 16-nak és 18-nak. Azoknál a nőknél,  nagyobb a méhnyakrák kialakulásának kockázata. A fertőzés emberről emberre testi kontaktus útján jön létre, de tárgyakkal is lehetséges.

A vírusos szemölcsök diagnosztizálása

A vírusos szemölcsök általában maguktól gyógyulnak anélkül, hogy heget hagynának. Néha begyulladnak és eltűnnek a szervezet immunválasza következtében. De mégis, ezeket a vírusokat kezelni kell, mert nagyon érzékenyek más típusú fertőzésekre.

Vannak olyan hatékony gyógyszerek, amelyek serkentik az immunrendszert a különböző kórokozókkal szembeni megfelelő válaszreakcióra – ezek természetes immunmodulátorok és 20 éves használat során beváltak. Számos szabadalommal és tanúsítvánnyal rendelkeznek különböző országokban, és transzfer faktoroknak nevezik őket. Ez nem egy gyógyszert, nem vitamint és ezért az immunrendszer munkáját szimulálva hosszú ideig szedjük.Hosszú távú szedéssel megelőzhetjük a szemölcsök kiújulását. A genitális szemölcsök új és hatékony kezelési lehetősége a helyi immunológiai terápia. Magyarországon működik egy csoport, amely az amerikai 4life Research USA immunológiai cégnél dolgozik és tud segíteni a szükséges gyógyszerek megrendelésében, itt található a zárt csoport egyik webáruháza: https://hungary.4life.com/9557141

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .