Cukorbetegség (diabetes)

Cukorbetegség (diabetes)

predupredit_-diabet-4life
Diabetes

Miért olyan sok a cukorbetegség mostanában?

Miért fiatalodik évről évre ez az autoimmun betegség, amely elfogja a fiatalokat, sőt a gyerekeket is? Találjuk ki?!

A cukorbetegség (1-es típus) kialakulásának számtalan oka lehet, ez többek között lehet genetikai hajlam vagy immunrendszer sérülése,  ez utóbbit egy mutáns fehérje okozza, a GAD, amely azokban a B-sejtekben alakul ki, melyek az inzulint termelik. A mai orvostudomány állása szerint az immunrendszer igyekszik elpusztítani azokat a sejteket, amelyek ezt a mutáns fehérjét tartalmazzák. És ez addig folytatódik, amíg teljesen elpusztulnak azok a sejtek, amelyek az inzulin termeléséért felelősek. Ily módon tehát a szervezetben az inzulin termelés gyakorlatilag leáll.

Más vélemények szerint a hasnyálmirigy fertőződése az, ami a ludas ennek a betegségnek a kialakulásában, mert ekkor az immunrendszer a védekezés során nemcsak a fertőző mikrobákat pusztítja el, hanem erősen elnyomja vagy el is pusztítja azokat a sejteket, amelyek az inzulint termelik a szervezetben. Márpedig ha ezek a sejtek elpusztulnak, soha többé nem lehet őket visszaállítani. Azonban, ha a nyombelet érő fertőzés olyan, hogy az immunrendszer nem lendül teljes támadásba, és csak elnyomja az inzulint termelő sejteket, akkor ezek a sejtek újra aktiválódnak és újra elkezdik az inzulin termelését.

Mindkét elméletet elemezve rájövünk arra, hogy az egyetlen megoldás ennek a betegségnek a kezelésére az, ha az immunrendszerre hatást gyakoroló modulátorokat kezdünk el használni.

A fentiekben már taglaltuk, hogy a transzfer faktoroknak három jellemző tulajdonságuk van:

1) induktor

2) szupresszív

3) antigén-specifikus

predupredit_-diabet-4life-tf
Diabetes 1-2

Az autoimmun betegségeknél – márpedig az 1-es típusú cukorbetegség ezekhez tartozik – megfigyelhető, hogy előzetesen mindig az immunrendszer sérülése figyelhető meg. Az 1-es típusú cukorbetegség nagyon összetett, és nincsen arra semmilyen lehetőség, hogy megkerüljük a hagyományos terápiát a cukorbetegség kezelésénél. Azonban a transzfer faktor alkalmazása jelentősen javítja a betegek állapotát, csökkenti a vércukorszintet, és ennek megfelelően csökkenteni lehet a bevitt inzulin mennyiségét is. Ami viszont a legfontosabb, hogy a cukorbetegség későbbi stádiumaiban jelentkező súlyos anomáliák kialakulását blokkolja. Még egyszer aláhúzzuk, hogy az 1-es típusú cukorbetegség nem más, mint egy autoimmun folyamat eredménye, amely a megfelelő kezelés elmulasztása esetén a továbbiakban sok súlyos következménnyel járó progresszív fejlődést mutat, s ennek meg nem értése esetén érkezik az utolsó figyelmeztetés: a cukor-kóma! Érthető, hogy vannak olyan esetek, amikor a saját, már elpusztult inzulintermelő sejtek újraélesztése nem sikerül. Ám tudni kell azt is, hogy nem szabad belenyugodni abba, hogy a cukorbetegség miatt egy egyébként életerős és egészséges szervezet teljesen leépüljön! Igen, a hasnyálmirigy már nem tudja beteljesíteni azt a rendeltetését, ami a rendes működése esetén elvárható. De lassítani lehet azt a romboló folyamatot, ami a cukorbetegséggel együtt jár. A transzfer faktort szinte erre találták ki!

 

transfer_factor_glucoach
TF Glucoach-4life

A cukorbetegség leggyakoribb típusa a második. Mi történik a betegségek világában?

A 2-es típusú cukorbetegségnél a test izomsejtjei érzéketlenné válnak az inzulinra, ezt a jelenséget inzulinrezisztenciának nevezzük. Ez azért nagy baj, mert az inzulinnak az a szerepe, hogy a glükózt a vérből a sejtekhez viszi. És ez ebben az esetben nem valósul meg. A sejtek glükóz nélkül maradnak! A 2-es típusú cukorbetegségnél is az immunrendszer nem megfelelő működésére lehet visszavezetni mindezt. Ezért a transzfer faktor alkalmazása mindenképpen szükséges, hiszen az éppen az immunrendszerre hat! S nemcsak a betegség tüneteit tünteti el, hanem jelentősen javítja a beteg általános közérzetét is. Megállítja azokat a káros folyamatokat a szervezetben, melyeket a 2.-es típusú cukorbetegség idéz elő.

A cukorbetegség bármely típusánál a szervezet fogékonyabb a külső fertőzésekre. Azonban a transzfer faktorok korrigálják az immunrendszerben beállt sérüléseket, s ez által ez a rizikófaktor nem képez már semmi veszélyt.

Vélemény, hozzászólás?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .